İthal ve Yerli Duvar Kağıtları

Günümüzde Avrupa’da; İngiltere, İtalya, Fransa ve Almanya başta olmak üzere ve yine Amerika ve diğer dünya ülkelerinde duvar kağıdı diğer metaryellere karşı çok yüksek bir oranda kullanım yüzdesine sahiptir. Bu gün milyarlarca insan evlerinde veya çalıştıkları ortamlarda neden duvar kağıdını tercih etmektedir? İşte bu sorunun cevabı…

Sağlık
Hepimiz evde yada işte olsun vaktimizin çoğunu kapalı ortamlarda geçiririz. Bu ortamlarda kullandığımız malzemelerin kimyasalların sağlığımız üzerinde olumlu yada olumsuz etkileri vardır.

Duvar ve diğer alanlarda kullandığımız diğer metaryeller, kimyasallar kullanıldıkları andan itibaren kullanılan müddet sonuna kadar ortama devamlı kimyasal madde ve koku salgılarlar bazen aylar süren kimyasal madde kokuları hepimizi zaman zaman rahatsız etmiştir, buna ek olarak malzemeden ve ortamın kendisinden kaynaklanan küf ve mantar oluşumları da yaşadığımız ortamın hava kalitesinin bozulmasına neden olur.

Başta bebekler, astım hastaları ve yaşlılar bu nedenle çoğu zaman sıkıntı yaşarlar veya sebebini bilmeden rahatsızlıklar yaşarlar. Erismann ithal duvar kağıtları uygulama ve sonrasında sizi bu sıkıntıları yaşatmaz. hammaddesi doğal ağaçtır.

Diğer yapısındaki malzemeler tamamen doğal olup renk ve tonlamalar kök boyalardan elde edilmiştir ortama herhangi bir zararı yoktur dolayısıyla kanserojen herhangi bir madde içermez Antibakteriyel olması ve yine geçirgen bir malzeme olması nedeniyle duvarlarınız nefes alır nem ve küf oluşturmaz. Ortamdaki sigara dumanını absorbe eder kir ve leke tutmaz.
Erismann duvar kağıtları Avrupa’da ve çeşitli dünya ülkelerinde ithalatı ve kullanımı için Almanya kağıt enstitüsü tarafından verilen sağlık ve kalite belgelerine sahiptir.
Maliyet
Maliyet ne türlü olursa olsun bir hizmet veya ürün alırken hepimizin dikkat ettiği bir husustur. Bir ürün yada hizmet alırken hep maliyetinin bize uygun olmasına ve yaptığımız harcamaların karşılığında elde edeceklerimize ve elde ettiklerimizin bize taahhüt edilen sürede bize hizmet etmesine önem veririz. Biz bu konuda da size en uygun seçenekleri ve hizmeti sunacağımız konusunda iddialıyız.
Türkiye’de yerli duvar kağıtlarına karşı avantajlı konumdadır bu avantaj maliyet olarak kendi kategorisindeki ve kalitesindeki diğer duvar kağıtlarının yaklaşık olarak yarısı maliyetindedir. Üstelik 10 seneye varan solmama ve renk koruma garantisiyle size ek bir avantaj da sunmaktadır.

İthal duvar kağıtları alternatif diğer malzemelere diğer duvar kaplama vs karşı yine en avantajlı konumdadır kaba bir hesapla diğer metaryellere ayırdığınız bütçeden daha fazla bir bütçe ödemezsiniz. Üstelik aşağıda size sunduğumuz diğer avantajlara da beraber sahip olursunuz nedir bu avantajlar dilerseniz beraber bakalım ne kadar haklı olduğumuza siz karar verin.

 

Uygulama
İthal duvar kağıtlarımız kolay uygulanır. Uygulama normal bir dairede (100-150 m2) en fazla iki gündür temiz bir şekilde uygulanır diğer malzemelerde yapılan alçı sıva astar vs. gibi işlemler gerektirmez dolayısıyla eviniz bir inşaat alanına dönmez uygulama çabuk ve temiz bir şekilde bitirilir eşyalarınız kirlenmez hatta bazen yerlerini bile değiştirmenize gerek kalmaz.

Uygulama kes yapıştır çok pratiktir çabuk netice alırsınız. Dilerseniz siz de hobi olarak kendiniz uygulama yapabilirsiniz.
Örtücülük
İthal duvar kağıtlarımız örtücüdür. Zamanla duvarlarınızda oluşan sıva çatlakları vs hatalar hep duvar kağıdının altında kalır bunun yanı sıra duvarlarınızdaki hatalar örtülür duvar kağıdının esnek olan yapısı duvarlarınızın ilk gün olduğu gibi yeni kalmasını sağlar.

Tamirat
İthal duvar kağıtlarımızın tamiri kolaydır. Duvarlarınızda zaman içerisinde oluşan vurma ve çarpmadan oluşan hasarları tamir etmek güçtür hatta bazen imkansızdır diğer malzemelerde yaşadığınız sıkıntılar Erismann duvar kağıdında yaşamazsınız bozulan kısımlar çok çabuk bir şekilde yenisiyle değiştirilir size yeni bir maliyet oluşturmaz. Bunun yanında silinebilir olması evdeki küçük yaramazların duvar kağıdınız da kalıcı lekeler bırakmasını önler.